Zajímavé odkazy

http://www.dostbyloplastu.cz

Připojte se ke kampani Ministerstva životního  prostředí zaměřené na omezení produkce plastového odpadu!

 

http://nevypustdusi.cz/

Duševní zdraví je důležitou součástí spokojeného života a je třeba o něm vědět a mluvit stejně tolik jako o zdraví fyzickém. Nezapomínejte na svou psychiku a nevypusťte duši!

 

https://www.seniorskapolitikajmk.cz/46-seniorska-obalka.html

Seniorská obálka Vám může zachránit život

 

http://mene-solit.cz

Přidejte se… Výzva Hlavního hygienika ČR

 

https://www.surveymonkey.

com/r/trti1v

Mobbing jako rafinovaná forma agrese na pracovišti. Ve výše uvedeném odkazu naleznete dotazník. Dotazník je anonymní a zabere cca 10 minut Vašeho času.

 

http://www.ictus.cz/

Snažíme se a daří se nám dostat lidi po - mozkové mrtvici do plnohodnotného života. Neslibujeme, že do normálního. Ale naučíme lidi znovu chodit ven, mezi ostatní. Nechceme, aby postižení zůstávali doma a styděli se vyjít. To je náš cíl. Aby po příhodě zkusili mít záliby jako před příhodou.

 

https://www.seniorskapolitikajmk.cz/

Stránky Jihomoravského kraje s mnoha užitečnými informacemi nejen pro seniory.

 

http://www.fnbrno.cz/

nemocnice-bohunice/

klinika-nemoci-plicnich-a-tbc/

fn-brno-pro-skoly/t4788  

Preventivní Program Pro Školy - prevence vzniku závislosti na tabáku u dětí základních škol.

 

http://seniorcentrumblansko.

webnode.cz/poradna-pro-pecujici/

Poradna pro domácí pečující o osoby s Alzheimerovou chorobou v Blansku

 

https://www.dobryandel.cz/

DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.

 

http://www.linka-pomoci.cz/


Pomoc v Bílém kruhu bezpečí poskytují odborně způsobilí poradci, konkrétně právníci, psychologové, sociální pracovníci, lékaři. Všichni jsou zpravidla ve svém oboru uznávanými experty, kteří svůj volný čas a znalosti věnují pomoci obětem v občanském sdružení.

 

http://www.maminycup.cz

TRADIČNÍ CELOREPUBLIKOVÝ FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU MAMINEK V KAŽDÉM STAVU I VĚKU !

Maminy Cup je jedinečná akce pro ženy a maminky z celé ČR.
 

 

http://www.sympathea.cz/

SYMPATHEA, o.p.s. propojuje v rámci svých aktivit různé oblasti psychiatrické péče - příbuzné, odborníky, pacienty, média, státní správu, odbornou i laickou veřejnost. Ve spojení těchto skupin hledá řešení, jak zlepšit situaci duševně nemocných a jejich příbuzných v České republice.

 

https://www.startovac.cz/

projekty/the-tap-tap-moje-volba 

Animovaný pirátský klip k písničce Moje Volba od kapely studentů s hendikepem - The Tap Tap. Kreslené postavy pirátů se jmenují Chromáci. 

 

http://www.kolaproafriku.cz/

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

 

 

http://www.vokolopriglu.cz/
Triexpert Vokolo príglu 2013, běžecký závod
 

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

 

 

 

http://www.sonnentor.cz

SONNENTOR s.r.o. je česká firma se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete.

 

Science World

Novinky ze světa vědy a techniky: technologie, neživá příroda, člověk, biologie.

 

Otevřená zahrada

Unikátní Otevřená zahrada: hra, inspirace, poznání
Hravá zahrada čtyř živlů, semináře, výukové program pro školou povinné...
 

 

www.lipka.cz
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, poskytuje vzdělávací aktivity pro školy, kroužky, akce pro veřejnost, řemeslné kurzy, vzdělávací semináře a další.

 

www.skolaprozivot.cz/
Program pro školy postavený na myšlence místně zakotveného učení a posílení komunitní role školy v obci. Rozvíjí principy místní Agendy 21.
 

http://www.veronica.cz/

ekomapa/

Ekomapa města Brna

 

www.cyklostrategie.cz  

Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy

 

http://www.osel.cz/

OSEL (Objective Source E- Learning) je internetový časopis pro popularizaci vědy.

Jeho motto je: „Být či nebýt“ .

 

www.viscojis.cz

Webové stránky jsou zaměřené na témata zdravého stravování a zacházení s potravinami.

 

www.viscojis.cz/teens

informační podpora k novému výukovému programu - VÝŽIVA VE VÝCHOVĚ KE ZDRAVÍ

 

www.ecb.cz

stránky  občanského sdružení. Svět ekologicky šetrného a zdravého životního stylu.

 

http://arnika.org/

Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Svoji činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

 

http://www.zdravapo

travina.cz/

Portál o zdravé výživě, zdravém životním stylu a novém logu "Zdravá potravina.cz".

 

http://www.prah-brno.cz

Občanské sdružení Práh nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

 

 

 

 

 

Nejbližší akce
23. 9. 2013
Veřejné fórum

Hodonín

V pondělí 16. 9. 2013 proběhlo v Hodoníně veřejné fórum, kterého se zúčastnilo více než 100 občanů. Bylo zvoleno 20 priorit, které se budou dále ověřovat pomocí ankety uveřejněné v hodonínských listech, které se dostanou do všech hodonínských domácností.

Dny zdraví

Hodonín

Zdravé město Hodonín připravilo na podporu zdravého životního stylu opět spoustu zajímavých akcí v rámci kampaně Dny zdraví 2013.Program na www.hodonin.eu

12. 9. 2013
Evropský týden mobility

Hodonín

Od 14. - 22. 9. proběhnou akce v rámci kampaně Evropský týden mobility. Podrobný program na www.hodonin.eu - Zdravé město.

1. 7. 2013
Prázdninová šou

Hodonín

3. 7. 2013 od 14:00hod. proběhla na letním koupališti ve spolupráci Zdravého města, Tezou, střediskem volného času a SZÚ prázdninová šou ve zdravém životním stylu.

23. 5. 2013
Dny bez úrazů

Hodonín

V měsíci červnu probíhají aktivity kampaně Dny bez úrazů, ke které se připojují každoročně i Zdravá města. V rámci této kampaně budou probíhat osvětové akce zaměřené na prevenci dětských úrazů, ale např. i přednášky věnované prevenci úrazů u seniorů. Program kampaně najdete na:www.hodonin.eu

Miniveletrh Wellness fitness

Hodonín

Zveme Vás na Miniveletrh Wellness fitness, který se bude konat od pátku 7. 6. 2013 od 14 - 20hod. a v sobotu 8. 6. 2013 od 8 - 16hod. na Zimním stadionu v Hodoníně. Na Miniveletrhu si můžete koupit produkty zdravé výživy či fair trade, dozvědět se, kam za sportem či relaxací v Hodoníně, zúčastnit se ukázky lekcí spinningu, alpinningu, bosu a nebo se nechat i namasírovat. Informace najdete na www.hodonin.eu

Den hudby

Hodonín

Město Hodonín v rámci Projektu Zdravé město a místní Agenda21 spolu s Domem kultury Hodonín Vás zvou na DEN HUDBY, který proběhne dne 21. 6. 2013 v Hodoníně. Od 14:00-17:00 hod. vystoupí před Zimním stadionem v Hodoníně žáci hudební školy Yamaha a jejich hosté. Ve stejném čase vystoupí na Pěší zóně v Hodoníně soubory a orchestr ZUŠ Hodonín: Dechový soubor z pobočky školy z Čejkovic, Jazzové combo a Komorní orchestr Jana Noska. V 15:00 hod. a v 16:00 hod. vystoupí v obchodním domě Iro pěvecký sbor Crescendo ZUŠ Hodonín. Přidejte se i Vy k oslavě Evropského dne hudby – happeningu, který se v Evropě slaví už po 31-té a jehož hlavním úkolem je rozeznít hudbou ulice a náměstí všech evropských měst. Více informací na www.hodonin.eu

29. 4. 2013
Den tance

Hodonín

Přijďte se podívat a zatancovat si v úterý 7. května 2013 hod.od 14:00hod. před Zimní stadion, kde se bude konat 11. ročník oslav mezinárodního Dne tance v Hodoníně. Více na www.hodonin.eu

23. 4. 2013
Férová snídaně

Hodonín

Posnídejte s námi! Už potřetí v Hodoníně posnídáme férově… Hlavním tématem letošní snídaně je fair trade v každodenním životě – podpořit lidi, kteří pro nás pěstují kakao nebo kávu, můžeme každý den. Přijďte i Vy v sobotu 11. května v 9:00 hod. se známými, kamarády, rodinou nebo sousedy na ulici Štefánikova č. 15 – Centrum pro rodinu a sociální péči a kavárna Vista Café a posnídejte s námi férově! Upečte doma buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařte do termosky fair trade čaj nebo kávu. Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

Den bez tabáku

Hodonín

Město Hodonín připravilo od 16. 5. do 31. 5. 2013 ve spolupráci s ostatními organizacemi mnoho zajímavých akcí v rámci kampaně Den bez tabáku.Program na http://www.hodonin.eu/vismo/dokumenty2.asp?id_org=4041&p1=37095&id=1065887

Hodonín

Hodonín

 

MOTTO CÍLE AKTIVITY

 

PZM a MA21 v Hodoníně se opírá o městskou samosprávu, ale je projektem komunitním na němž spolupracují organizace a instituce ve městě.
Mezi hlavním cíly patří zajištění obyvatelům kvalitní život ve městě a zlepšení komunikace úřadu s občany – aktivní zapojení lidí do řešení problémů (např. prostřednictvím veřejných projednávání), spolupráce s místními organizacemi, zachování a zlepšování kvality životního prostředí, získávání externích finančních zdrojů, environmentální výchova a osvěta.

Mezi hlavní aktivity patří – organizování celosvětových kampaní ve městě – Den země, Den bez tabáku, Dny bez úrazů, Dny zdraví, Letní den zdraví a Den proti aids. Dále pořádání veřejných projednávání – kulatých stolů a akcí se zdravotně osvětovou tematikou. Podílíme se také na předávání příkladů Dobré praxe.
 

Aktuální informace o Zdravém městě Hodonín jsou dostupné na webových stránkách města Hodonína.

 

 

 

 

Zpět

 

Kontakty:

Ing. Jana Holomčíková

Funkce: koordinátor Projektu Zdravá municipalita a místní Agendy 21

Telefon: 518 316 249, 725 936 118

E-mail: holomcikova.jana@muhodonin.cz

Mgr. Ladislav Ambrozek

Funkce: politik Projektu Zdravá municipalita a místní Agendy 21

Telefon: 518 316 209

E-mail: ambrozek.ladislav@muhodonin.cz