Zajímavé odkazy

http://mene-solit.cz

Přidejte se… Výzva Hlavního hygienika ČR

 

https://www.surveymonkey.

com/r/trti1v

Mobbing jako rafinovaná forma agrese na pracovišti. Ve výše uvedeném odkazu naleznete dotazník. Dotazník je anonymní a zabere cca 10 minut Vašeho času.

 

http://www.ictus.cz/

Snažíme se a daří se nám dostat lidi po - mozkové mrtvici do plnohodnotného života. Neslibujeme, že do normálního. Ale naučíme lidi znovu chodit ven, mezi ostatní. Nechceme, aby postižení zůstávali doma a styděli se vyjít. To je náš cíl. Aby po příhodě zkusili mít záliby jako před příhodou.

 

http://www.fnbrno.cz/

nemocnice-bohunice/

klinika-nemoci-plicnich-a-tbc/

fn-brno-pro-skoly/t4788  

Preventivní Program Pro Školy - prevence vzniku závislosti na tabáku u dětí základních škol.

 

http://seniorcentrumblansko.

webnode.cz/poradna-pro-pecujici/

Poradna pro domácí pečující o osoby s Alzheimerovou chorobou v Blansku

 

https://www.dobryandel.cz/

DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.

 

http://www.linka-pomoci.cz/


Pomoc v Bílém kruhu bezpečí poskytují odborně způsobilí poradci, konkrétně právníci, psychologové, sociální pracovníci, lékaři. Všichni jsou zpravidla ve svém oboru uznávanými experty, kteří svůj volný čas a znalosti věnují pomoci obětem v občanském sdružení.

 

http://www.maminycup.cz

TRADIČNÍ CELOREPUBLIKOVÝ FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU MAMINEK V KAŽDÉM STAVU I VĚKU !

Maminy Cup je jedinečná akce pro ženy a maminky z celé ČR.
 

 

http://www.sympathea.cz/

SYMPATHEA, o.p.s. propojuje v rámci svých aktivit různé oblasti psychiatrické péče - příbuzné, odborníky, pacienty, média, státní správu, odbornou i laickou veřejnost. Ve spojení těchto skupin hledá řešení, jak zlepšit situaci duševně nemocných a jejich příbuzných v České republice.

 

https://www.startovac.cz/

projekty/the-tap-tap-moje-volba 

Animovaný pirátský klip k písničce Moje Volba od kapely studentů s hendikepem - The Tap Tap. Kreslené postavy pirátů se jmenují Chromáci. 

 

http://www.kolaproafriku.cz/

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

 

 

http://www.vokolopriglu.cz/
Triexpert Vokolo príglu 2013, běžecký závod
 

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

 

 

 

http://www.sonnentor.cz

SONNENTOR s.r.o. je česká firma se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete.

 

Science World

Novinky ze světa vědy a techniky: technologie, neživá příroda, člověk, biologie.

 

Otevřená zahrada

Unikátní Otevřená zahrada: hra, inspirace, poznání
Hravá zahrada čtyř živlů, semináře, výukové program pro školou povinné...
 

 

www.lipka.cz
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, poskytuje vzdělávací aktivity pro školy, kroužky, akce pro veřejnost, řemeslné kurzy, vzdělávací semináře a další.

 

www.skolaprozivot.cz/
Program pro školy postavený na myšlence místně zakotveného učení a posílení komunitní role školy v obci. Rozvíjí principy místní Agendy 21.
 

http://www.veronica.cz/

ekomapa/

Ekomapa města Brna

 

www.cyklostrategie.cz  

Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy

 

http://www.osel.cz/

OSEL (Objective Source E- Learning) je internetový časopis pro popularizaci vědy.

Jeho motto je: „Být či nebýt“ .

 

www.viscojis.cz

Webové stránky jsou zaměřené na témata zdravého stravování a zacházení s potravinami.

 

www.viscojis.cz/teens

informační podpora k novému výukovému programu - VÝŽIVA VE VÝCHOVĚ KE ZDRAVÍ

 

www.ecb.cz

stránky  občanského sdružení. Svět ekologicky šetrného a zdravého životního stylu.

 

http://arnika.org/

Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Svoji činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

 

http://www.zdravapo

travina.cz/

Portál o zdravé výživě, zdravém životním stylu a novém logu "Zdravá potravina.cz".

 

http://www.prah-brno.cz

Občanské sdružení Práh nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

 

 

 

 

 

Nejbližší akce
10. 5. 2018
Férová snídaně 2018

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město Brno se uskuteční v sobotu 12.5.2018 Férová snídaně v parku pod Špilberkem. Přineste si fairtradové a lokální dobroty, pozvěte své známé a přijďte s námi posnídat. více

27. 4. 2018
Brněnské dny bez úrazů 2018

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se ve dnech 27. 5. – 16. 6. 2018 uskuteční Brněnské dny bez úrazů. Program kampaň nabízí pestrou škálu akcí z oblasti prevence úrazů a poskytování první pomoci. více

5. 4. 2018
Brněnské dny pro Zemi

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se uskuteční v období od 20. 4. do 29. 4. 2018 celoměstská kampaň Brněnské dny pro Zemi, která je zaměřena na propagaci ekologicky šetrného životního stylu. více

19. 3. 2018
Běh pro hospic

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se 24. března 2018 uskuteční charitativní běh pro Hospic sv. Alžběty. Více informací o akci naleznete v pozvánce a tiskové zprávě. více

10. 11. 2017
Jídlo nás spojuje: od Ugandy po Kostariku

Brno

Jak se žije na banánových plantážích? A jak je možné, že banán z druhé strany světa stojí méně než české jablko? Jak našly štěstí africké ženy navzdory životu v nehostinných oblastech? Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění do Knihovny Jiřího Mahena na Kobližnou ulici dne 14. 11. 2017 v 17 hodin. více

6. 10. 2017
Říjen v růžové

Brno

Organizace Mamma HELP ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město pořádá v rámci projektu Brno – Zdravé město od 1. do 31. října 2017 kampaň Říjen v růžové, jejímž cílem je podpora žen s nádorovým onemocněním prsu a šíření osvěty o významu preventivních vyšetření. více

13. 9. 2017
Brněnské dny pro zdraví 2017

Brno

Ve dnech od 22. 9. do 1. 10. 2017 se uskuteční Brněnské dny pro zdraví – kampaň na podporu zdravého životního stylu všech věkových skupin s nabídkou 100 akcí z oblasti zdravé výživy, pohybu a sportu, aktivního stárnutí, zdravotního poradenství a duševního zdraví. více

15. 8. 2017
Evropský týden mobility v Brně

Brno

Kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy se uskuteční od 16. do 22. září 2017. Podrobný program na níže uvedeném odkaze. více

1. 6. 2017
Fairtradová a zdravá moravská snídaně

Jihomoravský kraj

5.6.2017 proběhne Fairtradová a zdravá moravská snídaně na krajském úřadě pro zaměstnance úřadu více

5. 5. 2017
Férová snídaně

Brno

V sobotu 13. května 2017 od 10 hod. v Björnsonově sadu a parku Špilberk se uskuteční piknikový happening Férová snídaně NaZemi. Stačí si s sebou přinést pokrm či nápoj z lokálních nebo fairtradových surovin a podpořit tak nejen místní pěstitele. více

Aktivity projektu v roce 2016

10. 2. 2016

Bezpečně v kyberprostoru

 

K 31.1.2016 byl ukončen sběr prací v soutěži pátého ročníku soutěže Bezpečně v kyberprostoru. Slavnostní předání cena vítězům a drobných dárků oceněným, proběhne 16.5.2016.

 

12.5.2016 proběhne seminář pro žáky VOŠ vzdělávacího programu Sociální práce k problematice OSPOD.

31.5.2016 uspořádáme školení pro učitele základních a středních škol v Jihomoravském kraji na téma kyberšikana na školách a její řešení.

 

Stále probíhají školení na základních a středních školách Jihomoravského kraje. kontakty na školitele najdete zde.

 

Onkologická prevence - Střevo tour

 

Pro letošní rok je naplánováno pět akcí zaměřených na prevenci rakoviny tlustého střeva, a to ve spolupráci s Onkomajákem a koordinátory zdravých obcí bychom navštívili Znojmo, Kyjov, Břeclav, Hodonín a Rosice.

 

Průběh celodenní akce:
Preventivní akce (Střevo tour) probíhá formou makety nafukovacího střeva, které má rozměry 9 x 4m a dá se jím procházet jako tunelem. Maketa slouží k tomu, aby si návštěvníci mohli prohlédnout tlusté střevo uvnitř a viděli, co mohou nemoci se zdravou tkání udělat. Maketu lze postavit do vnitřních a venkovních prostor. Samozřejmostí jsou průvodci poskytující doplňující informace o prevenci a léčbě. Návštěvníkům mohou být také rozdávány testy na okultní krvácení.
 

Termíny akcí:

Kyjov – areál nemocnice – sobota 2.4.2016
Hodonín – náměstí  – pátek 29.4.2016
Znojmo – areál nemocnice – pátek 20.5.2016
Břeclav – areál nemocnice – pátek 3.6.2016
Rosice – zámecké nádvoří – sobota 8.10.2016
 

Avon - běh proti rakovině prsu

 

opět se zapojíme do charitativní akce Avon - běh proti rakovině prsu, který se poběží 14.5.2016 v Brně v okolí Svratky, Brno-Jih. v současné chvíli máme už 38 přihlášených účastníků běhu.

 

 

Do práce na kole

 

Letos budeme nejenom jezdit na kole do práce, ale se nově mohou zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři.

Hlavní soutěž v dojíždění firemních týmů do práce na kole (elektrokole či koloběžce) se bude odehrávat v pracovních dnech od 1. května do 31. května, včetně.

 

Ukliďme Česko

 

opět tu máme možnost zapojit se do největší dobrovolnické akce v České republice, která se uskuteční především v sobotu 16. dubna 2016, uklízí se však i v jiných termínech.

________________________________________
Úklidová kampaň „Ukliďme svět - Ukliďme Česko“ vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí se úspěšně osvědčil ve více jak 100 zemích s účastí více jak 9 milionů dobrovolníků.
Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a také mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek. V roce 2015 se jen v ČR podařilo:

Celkem úklidů: 1 109
Celkem dobrovolníků: 31 061
Z toho dětí: 16 906 (54 %)
Zapojeno obyvatel: 0,29 %
Celkem odpadů: 1 022 t
Z toho vytříděno: 252 t (25 %)
Odpadů na dobrovolníka: 33 kg

Organizátorem akce na území České republiky je:
Ekosmák - občanské sdružení

http://www.uklidmecesko.cz/
________________________________________

Zaměstnanci zařazení do KrÚ Zdravého JMK se mohou stejně jako v minulých letech zapojit do akce formou monitorování skládek pomocí ekologického projektu ZmapujTo.cz, jehož cílem je boj proti nelegálním skládkám odpadu v České republice.

 

Den individuální diagnostiky 22.3. a 20.9.

 

začíná jaro a s tím i zvýšená starost o naši kondici. naši zaměstnanci mají možnost vyzkoušení tělního monitoru- zjištění metabolického věku těla, obsahu vody, tuku a dalších tělesných parametrů, včetně konkrétních doporučení přímo na míru. Osobní přístup ke každému z nich je zaručen.


Aleje života

 

v jarních měsících letošního roku pokračujeme v sázení alejí.

Rosice 9.4.2016

Boskovice 20.4. 2016

Strachotín polovina dubna