Zajímavé odkazy

http://mene-solit.cz

Přidejte se… Výzva Hlavního hygienika ČR

 

https://www.surveymonkey.

com/r/trti1v

Mobbing jako rafinovaná forma agrese na pracovišti. Ve výše uvedeném odkazu naleznete dotazník. Dotazník je anonymní a zabere cca 10 minut Vašeho času.

 

http://www.ictus.cz/

Snažíme se a daří se nám dostat lidi po - mozkové mrtvici do plnohodnotného života. Neslibujeme, že do normálního. Ale naučíme lidi znovu chodit ven, mezi ostatní. Nechceme, aby postižení zůstávali doma a styděli se vyjít. To je náš cíl. Aby po příhodě zkusili mít záliby jako před příhodou.

 

http://www.fnbrno.cz/

nemocnice-bohunice/

klinika-nemoci-plicnich-a-tbc/

fn-brno-pro-skoly/t4788  

Preventivní Program Pro Školy - prevence vzniku závislosti na tabáku u dětí základních škol.

 

http://seniorcentrumblansko.

webnode.cz/poradna-pro-pecujici/

Poradna pro domácí pečující o osoby s Alzheimerovou chorobou v Blansku

 

https://www.dobryandel.cz/

DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.

 

http://www.linka-pomoci.cz/


Pomoc v Bílém kruhu bezpečí poskytují odborně způsobilí poradci, konkrétně právníci, psychologové, sociální pracovníci, lékaři. Všichni jsou zpravidla ve svém oboru uznávanými experty, kteří svůj volný čas a znalosti věnují pomoci obětem v občanském sdružení.

 

http://www.maminycup.cz

TRADIČNÍ CELOREPUBLIKOVÝ FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU MAMINEK V KAŽDÉM STAVU I VĚKU !

Maminy Cup je jedinečná akce pro ženy a maminky z celé ČR.
 

 

http://www.sympathea.cz/

SYMPATHEA, o.p.s. propojuje v rámci svých aktivit různé oblasti psychiatrické péče - příbuzné, odborníky, pacienty, média, státní správu, odbornou i laickou veřejnost. Ve spojení těchto skupin hledá řešení, jak zlepšit situaci duševně nemocných a jejich příbuzných v České republice.

 

https://www.startovac.cz/

projekty/the-tap-tap-moje-volba 

Animovaný pirátský klip k písničce Moje Volba od kapely studentů s hendikepem - The Tap Tap. Kreslené postavy pirátů se jmenují Chromáci. 

 

http://www.kolaproafriku.cz/

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

 

 

http://www.vokolopriglu.cz/
Triexpert Vokolo príglu 2013, běžecký závod
 

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

 

 

 

http://www.sonnentor.cz

SONNENTOR s.r.o. je česká firma se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete.

 

Science World

Novinky ze světa vědy a techniky: technologie, neživá příroda, člověk, biologie.

 

Otevřená zahrada

Unikátní Otevřená zahrada: hra, inspirace, poznání
Hravá zahrada čtyř živlů, semináře, výukové program pro školou povinné...
 

 

www.lipka.cz
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, poskytuje vzdělávací aktivity pro školy, kroužky, akce pro veřejnost, řemeslné kurzy, vzdělávací semináře a další.

 

www.skolaprozivot.cz/
Program pro školy postavený na myšlence místně zakotveného učení a posílení komunitní role školy v obci. Rozvíjí principy místní Agendy 21.
 

http://www.veronica.cz/

ekomapa/

Ekomapa města Brna

 

www.cyklostrategie.cz  

Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy

 

http://www.osel.cz/

OSEL (Objective Source E- Learning) je internetový časopis pro popularizaci vědy.

Jeho motto je: „Být či nebýt“ .

 

www.viscojis.cz

Webové stránky jsou zaměřené na témata zdravého stravování a zacházení s potravinami.

 

www.viscojis.cz/teens

informační podpora k novému výukovému programu - VÝŽIVA VE VÝCHOVĚ KE ZDRAVÍ

 

www.ecb.cz

stránky  občanského sdružení. Svět ekologicky šetrného a zdravého životního stylu.

 

http://arnika.org/

Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Svoji činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

 

http://www.zdravapo

travina.cz/

Portál o zdravé výživě, zdravém životním stylu a novém logu "Zdravá potravina.cz".

 

http://www.prah-brno.cz

Občanské sdružení Práh nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

 

 

 

 

 

Nejbližší akce
10. 5. 2018
Férová snídaně 2018

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město Brno se uskuteční v sobotu 12.5.2018 Férová snídaně v parku pod Špilberkem. Přineste si fairtradové a lokální dobroty, pozvěte své známé a přijďte s námi posnídat. více

27. 4. 2018
Brněnské dny bez úrazů 2018

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se ve dnech 27. 5. – 16. 6. 2018 uskuteční Brněnské dny bez úrazů. Program kampaň nabízí pestrou škálu akcí z oblasti prevence úrazů a poskytování první pomoci. více

5. 4. 2018
Brněnské dny pro Zemi

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se uskuteční v období od 20. 4. do 29. 4. 2018 celoměstská kampaň Brněnské dny pro Zemi, která je zaměřena na propagaci ekologicky šetrného životního stylu. více

19. 3. 2018
Běh pro hospic

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se 24. března 2018 uskuteční charitativní běh pro Hospic sv. Alžběty. Více informací o akci naleznete v pozvánce a tiskové zprávě. více

10. 11. 2017
Jídlo nás spojuje: od Ugandy po Kostariku

Brno

Jak se žije na banánových plantážích? A jak je možné, že banán z druhé strany světa stojí méně než české jablko? Jak našly štěstí africké ženy navzdory životu v nehostinných oblastech? Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění do Knihovny Jiřího Mahena na Kobližnou ulici dne 14. 11. 2017 v 17 hodin. více

6. 10. 2017
Říjen v růžové

Brno

Organizace Mamma HELP ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město pořádá v rámci projektu Brno – Zdravé město od 1. do 31. října 2017 kampaň Říjen v růžové, jejímž cílem je podpora žen s nádorovým onemocněním prsu a šíření osvěty o významu preventivních vyšetření. více

13. 9. 2017
Brněnské dny pro zdraví 2017

Brno

Ve dnech od 22. 9. do 1. 10. 2017 se uskuteční Brněnské dny pro zdraví – kampaň na podporu zdravého životního stylu všech věkových skupin s nabídkou 100 akcí z oblasti zdravé výživy, pohybu a sportu, aktivního stárnutí, zdravotního poradenství a duševního zdraví. více

15. 8. 2017
Evropský týden mobility v Brně

Brno

Kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy se uskuteční od 16. do 22. září 2017. Podrobný program na níže uvedeném odkaze. více

1. 6. 2017
Fairtradová a zdravá moravská snídaně

Jihomoravský kraj

5.6.2017 proběhne Fairtradová a zdravá moravská snídaně na krajském úřadě pro zaměstnance úřadu více

5. 5. 2017
Férová snídaně

Brno

V sobotu 13. května 2017 od 10 hod. v Björnsonově sadu a parku Špilberk se uskuteční piknikový happening Férová snídaně NaZemi. Stačí si s sebou přinést pokrm či nápoj z lokálních nebo fairtradových surovin a podpořit tak nejen místní pěstitele. více

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A EVROPSKÝ DEN BEZ AUT 2013 V LETOVICÍCH

2. 9. 2013

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY A  EVROPSKÝ DEN BEZ AUT

LETOVICE    16. – 22. 9. 2013

 

Evropský týden mobility 2013 na téma „ ČISTÝ VZDUCH - JE TO NA NÁS ! “
Kampaň Evropského týdne mobility je ideální příležitost prezentovat alternativy udržitelné mobility občanům, vysvětlit problémy, se kterými se města a obce potýkají, s cílem vyvolat změny v chování a učinit pokrok směrem k vytvoření udržitelnější dopravní strategie pro Evropu.
Letošním sloganem, "Čistý vzduch – je to na nás", chce kampaň Evropského týdne mobility zvýšit povědomí o znečišťování ovzduší díky automobilové dopravě. Je jasně prokazatelné, že znečišťování ovzduší automobily způsobuje vážné dýchací potíže a dokonce i předčasnou smrt. Evropská města a obce jsou proto vyzvány k tomu, aby daly občanům větší prostor zamyslet se, zda mohou zvolit ke své dopravě způsob zdraví prospěšnější, méně zatěžující životní prostředí a při současných cenách pohonných hmot i jejich peněženky.
Město Letovice, člen Národní sítě Zdravých měst ČR a partneři Zdravého města, na základě rozhodnutí Zastupitelstva města Letovice, po podpisu Charty 2013, připravili řadu akcí, které svým obsahem přispívají k naplnění významu těchto dnů a zároveň vyzývají k aktivnímu přístupu občanů ve spojení s občanskými sdruženími ve městě:

1. den – pondělí 16. září 2013
• Ve městě bez aut  –   bude uzavřena  část  Masarykova  náměstí, na tento den bude  směřována  kampaň vyzývající k omezení vjezdu do centra města, k omezení parkování v centru města, k omezení jízd služebními vozidly  a u zaměstnanců  firem a institucí ve městě  ke  zvolení  alespoň  v  tento den  dopravy  šetrnější k životnímu prostředí (veřejnou, pěší, cyklodopravu) před dopravou individuálními motorovými vozidly.

• „ Závod kol a koloběžek “ – v uzavřené části Masarykova náměstí proběhne tradiční závod kol a koloběžek.

2. den – úterý 17. září 2013
• „ Jezdíme s úsměvem„
Dopravně bezpečnostní akce, během které budou žáci ZŠ ve spolupráci s Policií ČR hodnotit řidiče a cyklisty projíždějící v  ranních hodinách  Letovicemi.  Pozornost  bude zaměřena  zejména  na  dodržování  povolené
rychlosti  v  obci  nebo  požití  alkoholu  a  návykových  látek. Řidiči  následně  obdrží  hodnocení a písemné osvědčení s informací o ETM a EDBA.
• „ Dopravně bezpečnostní seminář„
pro žáky II. stupně základní školy  je  ve spolupráci s Policií  ČR  je připraven  výchovný  seminář  s dopravní tématikou.

3. den – středa 18. září 2013
• „Běh zámeckým parkem“
Tradiční závod pro děti školního a předškolního věku. Pro malé závodníky jsou připraveny zajímavé ceny.


4. den – čtvrtek 19. září 2013
• Městská policie ve  spolupráci  s  Komisí PZM a MA21 uspořádá  pro  všechny 3  mateřské  školy dopravně bezpečnostní akci. Děti budou seznámeny s pravidly chování na komunikacích , při přecházení  přechodu pro chodce.
5. den – pátek 20. září 2013
• „Drakiáda 2013“ -

Dům dětí a mládeže ve spolupráci s Městem Letovice a Leteckým klubem Letovice uspořádá pro všechny děti bez rozdílu věku tradiční drakiádu. Akce proběhne na letišti Leteckého klubu Letovice, kde si všichni účastníci budou moci prohlédnout leteckou techniky klubu..

6. den – sobota 21. září 2013
• „Cyklovýlet“ - Pro cyklisty všech věkových kategorií, rodiny s dětmi, je připraven tradiční celodenní poznávací cyklovýlet na trase Letovice, Vísky, Míchov, Svitávka, Letovice. Účastníci obdrží menší občerstvení.

7. den - neděle 22. září 2013
• „Vycházka na Andělku“
Pro příznivce pěší turistiky všech věkových kategorií je připraven výlet z Letovic k zajímavé lokalitě - bývalým lázním.

K myšlence Evropského týdne mobility se připojily ještě další organizace ve městě, které z objektivních důvodů museli svoje aktivity posunout na jiný termín.

Vážení občané, věříme, že i v letošním roce svým jednáním a účastí na připravených akcích přispějete k naplnění významu Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut 2013 a podpoříte tak zdravější životní prostředí ve svém městě. Učiňte něco i pro svoje zdraví – nechte svoje auto doma a přijďte, či přijeďte na kole – začněte!
Bližší informace o plánovaných akcích budou upřesněny na plakátech a na webových stránkách www.letovice.net.

 

                                           Akci finančně podpoří Jihomoravský kraj