Zajímavé odkazy

http://mene-solit.cz

Přidejte se… Výzva Hlavního hygienika ČR

 

https://www.surveymonkey.

com/r/trti1v

Mobbing jako rafinovaná forma agrese na pracovišti. Ve výše uvedeném odkazu naleznete dotazník. Dotazník je anonymní a zabere cca 10 minut Vašeho času.

 

http://www.ictus.cz/

Snažíme se a daří se nám dostat lidi po - mozkové mrtvici do plnohodnotného života. Neslibujeme, že do normálního. Ale naučíme lidi znovu chodit ven, mezi ostatní. Nechceme, aby postižení zůstávali doma a styděli se vyjít. To je náš cíl. Aby po příhodě zkusili mít záliby jako před příhodou.

 

http://www.fnbrno.cz/

nemocnice-bohunice/

klinika-nemoci-plicnich-a-tbc/

fn-brno-pro-skoly/t4788  

Preventivní Program Pro Školy - prevence vzniku závislosti na tabáku u dětí základních škol.

 

http://seniorcentrumblansko.

webnode.cz/poradna-pro-pecujici/

Poradna pro domácí pečující o osoby s Alzheimerovou chorobou v Blansku

 

https://www.dobryandel.cz/

DOBRÝ ANDĚL je systém, pomocí kterého mohou až desetitisíce dárců, Dobrých andělů, výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky.

 

http://www.linka-pomoci.cz/


Pomoc v Bílém kruhu bezpečí poskytují odborně způsobilí poradci, konkrétně právníci, psychologové, sociální pracovníci, lékaři. Všichni jsou zpravidla ve svém oboru uznávanými experty, kteří svůj volný čas a znalosti věnují pomoci obětem v občanském sdružení.

 

http://www.maminycup.cz

TRADIČNÍ CELOREPUBLIKOVÝ FESTIVAL ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU MAMINEK V KAŽDÉM STAVU I VĚKU !

Maminy Cup je jedinečná akce pro ženy a maminky z celé ČR.
 

 

http://www.sympathea.cz/

SYMPATHEA, o.p.s. propojuje v rámci svých aktivit různé oblasti psychiatrické péče - příbuzné, odborníky, pacienty, média, státní správu, odbornou i laickou veřejnost. Ve spojení těchto skupin hledá řešení, jak zlepšit situaci duševně nemocných a jejich příbuzných v České republice.

 

https://www.startovac.cz/

projekty/the-tap-tap-moje-volba 

Animovaný pirátský klip k písničce Moje Volba od kapely studentů s hendikepem - The Tap Tap. Kreslené postavy pirátů se jmenují Chromáci. 

 

http://www.kolaproafriku.cz/

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak také osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost a větší možnost pracovního uplatnění, zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

 

 

http://www.vokolopriglu.cz/
Triexpert Vokolo príglu 2013, běžecký závod
 

Vyznavači a fanoušci nejstaršího sportovního odvětví zdolejte trať kolem Brněnské přehrady, přijměte tu výzvu prolétnout po březích „Brněnského móře“ trať atraktivního běžeckého závodu pro širokou veřejnost.

 

 

 

http://www.sonnentor.cz

SONNENTOR s.r.o. je česká firma se zahraniční majetkovou účastí, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete.

 

Science World

Novinky ze světa vědy a techniky: technologie, neživá příroda, člověk, biologie.

 

Otevřená zahrada

Unikátní Otevřená zahrada: hra, inspirace, poznání
Hravá zahrada čtyř živlů, semináře, výukové program pro školou povinné...
 

 

www.lipka.cz
Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, poskytuje vzdělávací aktivity pro školy, kroužky, akce pro veřejnost, řemeslné kurzy, vzdělávací semináře a další.

 

www.skolaprozivot.cz/
Program pro školy postavený na myšlence místně zakotveného učení a posílení komunitní role školy v obci. Rozvíjí principy místní Agendy 21.
 

http://www.veronica.cz/

ekomapa/

Ekomapa města Brna

 

www.cyklostrategie.cz  

Národní strategie rozvoje cyklistické dopravy

 

http://www.osel.cz/

OSEL (Objective Source E- Learning) je internetový časopis pro popularizaci vědy.

Jeho motto je: „Být či nebýt“ .

 

www.viscojis.cz

Webové stránky jsou zaměřené na témata zdravého stravování a zacházení s potravinami.

 

www.viscojis.cz/teens

informační podpora k novému výukovému programu - VÝŽIVA VE VÝCHOVĚ KE ZDRAVÍ

 

www.ecb.cz

stránky  občanského sdružení. Svět ekologicky šetrného a zdravého životního stylu.

 

http://arnika.org/

Arnika je česká nezisková organizace, která spojuje lidi usilující o lepší životní prostředí. Svoji činnost opírá o tři pilíře – zapojení veřejnosti, odborné argumenty a komunikaci s médii.

 

http://www.zdravapo

travina.cz/

Portál o zdravé výživě, zdravém životním stylu a novém logu "Zdravá potravina.cz".

 

http://www.prah-brno.cz

Občanské sdružení Práh nabízí lidem s psychotickým onemocněním z Brna a okolí pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.

 

 

 

 

 

Nejbližší akce
10. 11. 2017
Jídlo nás spojuje: od Ugandy po Kostariku

Brno

Jak se žije na banánových plantážích? A jak je možné, že banán z druhé strany světa stojí méně než české jablko? Jak našly štěstí africké ženy navzdory životu v nehostinných oblastech? Přijďte si poslechnout zajímavé vyprávění do Knihovny Jiřího Mahena na Kobližnou ulici dne 14. 11. 2017 v 17 hodin. více

6. 10. 2017
Říjen v růžové

Brno

Organizace Mamma HELP ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město pořádá v rámci projektu Brno – Zdravé město od 1. do 31. října 2017 kampaň Říjen v růžové, jejímž cílem je podpora žen s nádorovým onemocněním prsu a šíření osvěty o významu preventivních vyšetření. více

13. 9. 2017
Brněnské dny pro zdraví 2017

Brno

Ve dnech od 22. 9. do 1. 10. 2017 se uskuteční Brněnské dny pro zdraví – kampaň na podporu zdravého životního stylu všech věkových skupin s nabídkou 100 akcí z oblasti zdravé výživy, pohybu a sportu, aktivního stárnutí, zdravotního poradenství a duševního zdraví. více

15. 8. 2017
Evropský týden mobility v Brně

Brno

Kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy se uskuteční od 16. do 22. září 2017. Podrobný program na níže uvedeném odkaze. více

1. 6. 2017
Fairtradová a zdravá moravská snídaně

Jihomoravský kraj

5.6.2017 proběhne Fairtradová a zdravá moravská snídaně na krajském úřadě pro zaměstnance úřadu více

5. 5. 2017
Férová snídaně

Brno

V sobotu 13. května 2017 od 10 hod. v Björnsonově sadu a parku Špilberk se uskuteční piknikový happening Férová snídaně NaZemi. Stačí si s sebou přinést pokrm či nápoj z lokálních nebo fairtradových surovin a podpořit tak nejen místní pěstitele. více

26. 4. 2017
Brněnské dny bez úrazů 2017

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se ve dnech od 20. 5. do 12. 6. 2017 uskuteční kampaň Brněnské dny bez úrazů – cyklus akcí pro veřejnost zaměřených na prevenci úrazů různých skupin obyvatel. více

11. 4. 2017
Brněnské dny pro Zemi 2017

Brno

V období 21. 4. – 30. 4. 2017 se v rámci projektu Brno – Zdravé město uskuteční kampaň Brněnské dny pro Zemi, která je zaměřena na ochranu životního prostředí a podporu ekologicky šetrného životního stylu. více

21. 11. 2016
Série osvětových akcí o pasivním kouření

Brno

V termínu od 14. listopadu do 9. prosince se ve vybraných obchodních centrech v Brně uskuteční série 20 osvětových akcí pro veřejnost. Na informačním stánku projektu Brno – Zdravé město bude zájemcům k dispozici specialista, který poskytne odborné informace o škodlivosti pasivního kouření a nabídne změření hodnoty oxidu uhelnatého v plicích a krevního tlaku. Akce však mohou využít i kuřáci, kterým bude nabídnuta odborná pomoc, konzultace problematiky závislosti na nikotinu a doporučeny poradny pro odvykání kouření. více

5. 9. 2016
Evropský týden mobility v Brně

Brno

V rámci projektu Brno – Zdravé město se v období od 16. do 22. září 2016 uskuteční Evropský týden mobility – mezinárodní kampaň na podporu ekologicky šetrných způsobů dopravy. Pro Brňany jsou připraveny akce z oblasti propagace veřejné dopravy, chůze či jízdy na kole včetně informování o významu používání reflexních prvků v dopravě. Všechny akce v rámci kampaně jsou zdarma. více

Aktivity projektu v roce 2016

10. 2. 2016

Bezpečně v kyberprostoru

 

K 31.1.2016 byl ukončen sběr prací v soutěži pátého ročníku soutěže Bezpečně v kyberprostoru. Slavnostní předání cena vítězům a drobných dárků oceněným, proběhne 16.5.2016.

 

12.5.2016 proběhne seminář pro žáky VOŠ vzdělávacího programu Sociální práce k problematice OSPOD.

31.5.2016 uspořádáme školení pro učitele základních a středních škol v Jihomoravském kraji na téma kyberšikana na školách a její řešení.

 

Stále probíhají školení na základních a středních školách Jihomoravského kraje. kontakty na školitele najdete zde.

 

Onkologická prevence - Střevo tour

 

Pro letošní rok je naplánováno pět akcí zaměřených na prevenci rakoviny tlustého střeva, a to ve spolupráci s Onkomajákem a koordinátory zdravých obcí bychom navštívili Znojmo, Kyjov, Břeclav, Hodonín a Rosice.

 

Průběh celodenní akce:
Preventivní akce (Střevo tour) probíhá formou makety nafukovacího střeva, které má rozměry 9 x 4m a dá se jím procházet jako tunelem. Maketa slouží k tomu, aby si návštěvníci mohli prohlédnout tlusté střevo uvnitř a viděli, co mohou nemoci se zdravou tkání udělat. Maketu lze postavit do vnitřních a venkovních prostor. Samozřejmostí jsou průvodci poskytující doplňující informace o prevenci a léčbě. Návštěvníkům mohou být také rozdávány testy na okultní krvácení.
 

Termíny akcí:

Kyjov – areál nemocnice – sobota 2.4.2016
Hodonín – náměstí  – pátek 29.4.2016
Znojmo – areál nemocnice – pátek 20.5.2016
Břeclav – areál nemocnice – pátek 3.6.2016
Rosice – zámecké nádvoří – sobota 8.10.2016
 

Avon - běh proti rakovině prsu

 

opět se zapojíme do charitativní akce Avon - běh proti rakovině prsu, který se poběží 14.5.2016 v Brně v okolí Svratky, Brno-Jih. v současné chvíli máme už 38 přihlášených účastníků běhu.

 

 

Do práce na kole

 

Letos budeme nejenom jezdit na kole do práce, ale se nově mohou zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři.

Hlavní soutěž v dojíždění firemních týmů do práce na kole (elektrokole či koloběžce) se bude odehrávat v pracovních dnech od 1. května do 31. května, včetně.

 

Ukliďme Česko

 

opět tu máme možnost zapojit se do největší dobrovolnické akce v České republice, která se uskuteční především v sobotu 16. dubna 2016, uklízí se však i v jiných termínech.

________________________________________
Úklidová kampaň „Ukliďme svět - Ukliďme Česko“ vychází z mezinárodně osvědčeného modelu "Let's Do It!". Tento typ úklidových akcí se úspěšně osvědčil ve více jak 100 zemích s účastí více jak 9 milionů dobrovolníků.
Cílem akce je nejen uklidit naše okolí, ale ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny lidí, školy, firmy, státní správu i jednotlivce a také mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek. V roce 2015 se jen v ČR podařilo:

Celkem úklidů: 1 109
Celkem dobrovolníků: 31 061
Z toho dětí: 16 906 (54 %)
Zapojeno obyvatel: 0,29 %
Celkem odpadů: 1 022 t
Z toho vytříděno: 252 t (25 %)
Odpadů na dobrovolníka: 33 kg

Organizátorem akce na území České republiky je:
Ekosmák - občanské sdružení

http://www.uklidmecesko.cz/
________________________________________

Zaměstnanci zařazení do KrÚ Zdravého JMK se mohou stejně jako v minulých letech zapojit do akce formou monitorování skládek pomocí ekologického projektu ZmapujTo.cz, jehož cílem je boj proti nelegálním skládkám odpadu v České republice.

 

Den individuální diagnostiky 22.3. a 20.9.

 

začíná jaro a s tím i zvýšená starost o naši kondici. naši zaměstnanci mají možnost vyzkoušení tělního monitoru- zjištění metabolického věku těla, obsahu vody, tuku a dalších tělesných parametrů, včetně konkrétních doporučení přímo na míru. Osobní přístup ke každému z nich je zaručen.


Aleje života

 

v jarních měsících letošního roku pokračujeme v sázení alejí.

Rosice 9.4.2016

Boskovice 20.4. 2016

Strachotín polovina dubna